Nové autolekárničky INTERPHARM
s kartou prvej pomoci
nové lekárničky

Späť na hlavnú stránku
 

Pripravme si dovolenkovú lekárničku.

Ani na dovolenke sa nemusíme vyhnúť drobným či väčším zdravotným ťažkostiam. Slnko útočí na našu pokožku. Voda, to nie je len osvieženie, ale aj mikroorganizmy či prechladnutie. Lákavá cudzokrajná kuchyňa môže dať zabrať nášmu žalúdku. Viac pohybu a námahy zasa nohám a srdcu.
Pozor i na uštipnutia hmyzom.

 
 
Skontrolujme si autolekárničku Pokiaľ cestujeme na dovolenku autom, nezabudnime na kontrolu autolekárničky. V každej lekárni si môžeme kúpiť kvalitnú novú, alebo si obnoviť už preexpirované, hlavne sterilné súčasti autolekárničky - obväzy, náplasti, dezinfekčné prostriedky. Pre deti pribaľme praktickú čistiacu penu v spreji na čistenie i ošetrenie zakakaného zadočka aj bez použitia vody.
Čo by nemalo chýbať v dovolenkovej lekárničke? Ak cestujeme na rodinnú dovolenku, zabezpečme si v lekárni "dovolenkovú" lekárničku, ktorú môžu mať v základnej výbave už hotovú alebo nám ju prispôsobia na mieru - pribalia nám do nej i lieky, ktoré bežne užívame.
- Pri dlhšom pobyte mimo domova musíme rátať aj s potrebou liekov proti chrípke, kašľu či bolesti. Pri prechladnutiach odporúčame aj kvalitné, ľahko stráviteľné vitamíny Jamieson vyrábané na prírodnej báze. Napríklad vitamín C-pomôže vo zvýšenej dávke, hlavne na začiatku ochorenia.
- Na drobné poranenia by v lekárničke nemali chýbať náplasti na odreniny, rýchloobväzy, ale aj elastické či sterilné obväzy. Pre prípad odrenín a "rozbitých" kolien nezabudnime na dezinfekčný prostriedok v spreji (Ajatin, HexaHOJ...).
- Pre prípad horúčky určite nezabudnime na nerozbitný digitálny teplomer - pre deti čelový digitálny infrateplomer, ktorým môžeme deťom nerušene merať teplotu dokonca aj v spánku.
 
- Pozor na srdcový kolaps - ľuďom, ktorí mali a majú problémy s krvným tlakom, lekári odporúčajú nepodceňovať jeho pravidelné meranie. Digitálne tlakomery sa už stávajú samozrejmou súčasťou lekárničiek. Na cestách poslúži zápästný tlakomer či "sestričkovský" tlakomer s nafukovaním manžety balónikom.
- Na drobné poranenia by v lekárničke nemali chýbať náplasti na odreniny, rýchloobväzy, ale aj elastické či sterilné obväzy. Pre prípad odrenín a rozbitých kolien nezabudnime na dezinfekčný prostriedok v spreji (Ajatin, HexaHOJ...).
- Nielen alergikom by v batožine nemali chýbať repelentné prostriedky chrániace pred uštipnutím či po uštipnutí hmyzom. Účinný, ale i cenovo prístupný je slovenský výrobok Repelent 2xK vo forme spreja či gélu, ktorý poskytuje ochranu pred komármi a kliešťami súčasne. Pre prípad uštipnutia odporúčame chladivý spray po uštipnutí, ktorý zmierni opuch a svrbenie. Poslúži i na prímorskej dovolenke pri nepríjemných dotykoch s medúzami a následným začervenaním pokožky.
- Nepodceňme ochranu pred nepriaznivým pôsobením ultrafialového žiarenia a nešetrime pri kúpe kvalitných ochranných opaľovacích prípravkov, hlavne pre deti. Veľmi vhodné sú ochranné prípravky na opaľovanie i po opaľovaní z prírodných látok.
 
 
 
© 2009 INTERPHARM Slovakia, a.s. Všetky práva vyhradené.
Používanie materiálov a obrázkov uverejnených na tejto stránke je možné len s písomným súhlasom autora.